Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Американські розробники представили високоточну штурмову гвинтівку XM7
Армія США розпочала переозброєння з використанням нової штурмової гвинтівки XM7, яка має замінити M4, однак уже на початковому етапі виникло ключове питання — чи вистачить бійцям боєприпасів у реальних умовах бою. Йдеться не про загальний обсяг виробництва патронів, для чого вже будується новий завод, а про кількість боєкомплекту, яку зможе нести військовослужбовець без шкоди для мобільності.
XM7 використовує новий набій калібру 6,8×51 мм замість звичного 5,56×45 мм, що також вплинуло на зменшення місткості магазину з 30 до 20 патронів. У межах навчань 101-ї повітряно-десантної дивізії виявилось, що під час стандартної вправи на задавлювання вогнем боєприпасів вистачає лише на 10 хвилин. Після цього солдати були змушені збирати патрони у медиків, радистів і командирів.
Основна перевага XM7 полягає у збільшеній потужності та точності стрільби, що, згідно з задумом, має компенсувати менший боєзапас. Інструктори наголошують: кожен постріл має бути влучним, оскільки новий патрон здатен пробивати перешкоди, включно з деревом і цегляною стіною. Проте ця концепція суперечить вимогам армії США до піхотного вогню на пригнічення, а також досвіду бойового застосування, що колись спричинив перехід від 7,62 мм набоїв до 5,56 мм у 1960-х.
Загалом, боєць з XM7 має 140 патронів у семи магазинах — проти 210 у M4. Водночас нова гвинтівка важча: у повному спорядженні з глушником та прицілом XM157 вона важить понад 6,5 кг. Разом із боєкомплектом — майже 11 кг. Таке навантаження створює нові виклики для мобільності солдата.
Наразі питання потребує перегляду концепції забезпечення боєприпасами та адаптації тактики піхотних підрозділів. У 2022 році вже лунали подібні застереження під час затвердження XM7 як переможця програми переозброєння. Подальше рішення Пентагону щодо цієї ситуації залишається відкритим і стратегічно важливим.