Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Іспанські розробники представили новітній ударний дрон Q-SLAM-100
Іспанська компанія Arquimea представила на виставці FEINDEF 2025 у Мадриді новий баражувальний боєприпас середнього радіуса дії Q-SLAM-100, що керується штучним інтелектом. Система здатна виконувати удари на відстані до 60 км, перебуваючи в повітрі понад 120 хвилин. Боєприпас має злітну масу 12 кг, включаючи 4 кг бойову частину кумулятивного типу, та запускається з прямокутного контейнера, який також служить пусковою установкою.
Q-SLAM-100 оснащено сенсорною платформою DeepArq AI з можливістю автономного прийняття рішень, розпізнавання цілей, ідентифікації загроз і оцінки ризиків у реальному часі. Оператор може дистанційно активувати, знешкодити або підірвати боєприпас. У разі відсутності цілі систему можна повернути для подальшого використання, хоча повторне застосування потребує технічного обслуговування. Ударна швидкість перевищує 160 км/год, а в режимі круїзу — 100 км/год. У разі втрати зв’язку апарат підіймається, щоб відновити канал керування, і у випадку невдачі знищується самостійно.
Паралельно Arquimea презентувала Q-SLAM-40 — легшу версію системи, придатну для оперативного застосування малими підрозділами. Вона важить 28 кг, має дальність до 10 км, тривалість польоту — до 12 хвилин, а заряд — 40 мм. Управління здійснюється через HD-камеру та навігаційну систему, а запуск можливий за п’ять хвилин із тубуса. Наразі Q-SLAM-40 проходить випробування в Іспанській армії.
Також компанія анонсувала розробку більш потужної моделі Q-SLAM-200 із тривалістю польоту понад три години, бойовою частиною 6 кг і швидкістю до 180 км/год у режимі атаки. Вона буде запускатися катапультою. Всі версії матимуть тренажери, а навчальні модифікації вже використовуються у підрозділах.
На виставці Arquimea також показала морську безпілотну платформу Kronos з дальністю понад 500 км і корисним навантаженням понад 200 кг. Крім того, компанія продемонструвала багатозарядні пускові установки для дронів-камікадзе, інтегровані в безпілотні наземні та легкі тактичні машини. Arquimea також активно працює в космічному секторі, підтримуючи понад 160 місій завдяки власному виробництву елементів для супутників і авіоніки.