Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Науковці висунули радикальну гіпотезу, що змінює уявлення про природу часу
Фізик Гюнтер Клетечка з Університету Аляски у Фербенксі запропонував нову гіпотезу щодо природи часу: на його думку, час не є простою лінією з минулого в майбутнє, а становить багатовимірний простір із трьома незалежними осями. Теорія Клетечки суттєво відрізняється від класичного підходу Ейнштейна, де час і простір утворюють єдину чотиривимірну структуру — простір-час.
На думку вченого, справжнім фундаментом для Всесвіту є саме час, а простір — лише похідна, що виникає внаслідок структури цього тривимірного часу. У цьому підході можливо не лише рухатися по звичній часовій осі, а й досліджувати альтернативні версії одного й того ж моменту, а також здійснювати переходи між різними варіантами подій.
Теорія Клетечки має під собою математичну базу й дозволяє робити прогнози щодо властивостей елементарних частинок, а також пояснювати ще не спостережувані феномени. Автор наголошує: його робота перетворює ідею багатовимірного часу з простої математичної моделі на теорію, яку можна перевірити експериментально.
Якщо ця гіпотеза підтвердиться, вона може суттєво змінити наше уявлення про закони фізики, відкривши нові способи розв’язання класичних проблем у науці — наприклад, пошук єдиного пояснення для квантової механіки й теорії відносності.