Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Інтерпол вилучив у кіберзлочинців понад $100 млн у криптовалюті
Інтерпол прозвітував про результати шестимісячної операції з боротьби з кібершахрайством. У ході HAECHI IV поліцейські затримали майже 3500 підозрюваних і вилучили активи на суму $300 млн, з яких $101 млн припав на криптовалюти. Про це представники Інтерполу розповіли у пресрелізі.
Шестимісячна операція була спрямована на боротьбу з кількома видами кібершахрайства, включаючи:
- голосовий фішинг;
- інвестиційне шахрайство;
- відмивання коштів, пов’язаних з азартними іграми в інтернеті;
- шахрайство з компрометацією електронної пошти.
У HAECHI IV взяли участь правоохоронні органи 34 держав, серед яких США, Великобританія, Японія, Аргентина, Іспанія, Польща та інші. Слідчі спільно працювали над виявленням випадків шахрайства і одночасно заморожували або банківські рахунки, або рахунки постачальників послуг віртуальних активів (VASP).
Для блокування злочинних доходів Інтерпол активно скористався глобальним механізмом швидкого втручання (I‑GRIP). Загалом правоохоронці заблокували 82 112 підозрілих банківських рахунків, з яких конфіскували $199 млн у фіаті та $101 млн у цифрових активах. Згідно з повідомленням, Інтерпол заморозив 367 рахунків, на яких зберігалася криптовалюта. Усі вони пов’язані з транснаціональною організованою злочинністю.
Нагадаємо — нещодавно емітент найпопулярнішого на ринку стейблкоїну USD Tether запровадив нову політику заморожування гаманців, щоб допомогти правоохоронцям у боротьбі із незаконним використанням стейблкоїнів. Пізніше в Tether прозвітували про перші успіхи — компанія заморозила 326 гаманців із сукупним балансом у $435 млн.
