Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Штучний інтелект здійснив революційне відкриття щодо унікальності людських відбитків пальців
Дослідники з Колумбійського університету та Університету в Буффало здійснили прорив у сфері криміналістики, розробивши систему штучного інтелекту, здатну пов’язувати відбитки пальців однієї людини, залишені на різних місцях злочину. Дане відкриття заперечує існуюче припущення, що відбитки різних пальців однієї людини унікальні і непорівнювані.
Вчені виявили публічну базу даних уряду США, що містить близько 60 000 відбитків пальців. Ці дані були введені в систему ШІ, засновану на глибоких контрастних мережах (Deep Contrastive Networks). Система навчилася визначати, чи належать відбитки одній людині, чи різним.
Іноді пари відбитків належали одній і тій же людині (але різним пальцям), інколи ж — різним людям. Точність розпізнавання однієї пари відбитків досягнула 77%. Коли було представлено кілька пар відбитків, точність значно зросла, що потенційно збільшило поточну ефективність криміналістичної експертизи більш ніж у 10 разів.
Дослідники виявили, що ШІ використовував новий тип криміналістичного маркера, ґрунтуючись не на «мінуціях» (розгалуженнях та кінцевих точках ліній відбитків), а на кутах та кривизні вихорів та петель у центрі відбитка. Хоча точність системи поки що недостатня для офіційного рішення у справі, вважається, що вона може допомогти у пріоритетній обробці інформації у неоднозначних ситуаціях.
Зауважимо — спеціалісти США побоюються, що Китай може використовувати штучний інтелект для створення досьє на мільйони американців, включаючи відбитки пальців, фінансові та медичні записи, інформацію про паспорти та особисті контакти. За даними FBI, Китай активно використовує ШІ для аналізу великих обсягів даних, що дозволяє ефективно збирати та використовувати інформацію про громадян США.