Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Науковці знайшли на Землі уламки Марса віком 1,3 мільярда років
Завдяки метеоритам, що потрапили на Землю з Марса, вчені отримали нове уявлення про структуру зовнішніх шарів Червоної планети. Дослідження, опубліковане в журналі Science Advances, розкрило, як вулканічна активність впливала на формування мантії та кори Марса, пише Science Alert.
Вчені пояснили: один зі достовірних способів вивчення історії розвитку Марса — це дослідження метеоритів, які були викинуті з Червоної планети в результаті ударів астероїдів і зрештою потрапили на Землю. У цих метеоритах можна знайти ключову інформацію про геологічне минуле Марса та його склад.
Вивчення марсіанських каменів, вік яких становить близько 1,3 мільярда років, знайдених в Африці та Антарктиді, дозволило вченим отримати нові дані про внутрішню структуру Марса. Ці метеорити поділяються на два типи: часигніти, що майже повністю складаються з мінералу олівін, та нахліти, що є базальтами з переважанням мінералу клинопіроксену.
*метеорит нахліт під мікроскопом
Аналіз марсіанських каменів показав, що вони мають схожі характеристики з породами Землі. Вчені з’ясували, що ці камені утворилися в одному й тому ж вулкані, а відмінності між ними пояснюються фракційною кристалізацією — процесом, коли різні умови змушують рідку магму тверднути та утворювати різні конфігурації.
*метеорит часигніт під мікроскопом
Дослідження виявило, що нахліти були частиною кори Марса, а часигніти — мантії під корою. Деякі з нахлітів взаємодіяли з атмосферою Марса, що змінило їх склад. Це дозволило вченим ідентифікувати новий тип гірських порід на Марсі.