Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Китайські астронавти заявили про загрозу для космічної станції Тяньгун через російський супутник

Китайські астронавти заявили про загрозу для космічної станції Тяньгун через російський супутник

12:39 pm, 6 Липня, 2024

Двоє членів екіпажу китайської космічної станції “Тяньгун” вийшли у відкритий космос для інспекції стану її поверхні та встановлення захисних кожухів на кабелі й трубопроводи. Хоча це могло бути частиною планових робіт, медійники пов’язують таку активність із недавнім руйнуванням російського супутника “Ресурс‑П”, який розпався на 100 фрагментів.

Китайська станція “Тянгун” експлуатується понад два роки, проте роботи з її вдосконалення не припиняються. Наприклад, екіпаж, що прибув на станцію 26 квітня 2024 року на кораблі “Шеньчжоу-18”, ще 28 травня здійснив вихід у космос для встановлення захисних кожухів на кабелі та труби наукового модуля “Ментянь”. Під час виходу у відкритий космос 3 липня екіпаж посилив захист комунікацій другого наукового модуля “Веньтянь” та центрального ядра станції “Тяньхе”.

Російський супутник “Ресурс‑П” розпався на низькій навколоземній орбіті 26 червня. Як наслідок — екіпажу МКС було наказано зайняти місця у спускових апаратах для екстреного повернення на Землю. Після години очікування тривогу було скасовано, і станція повернулася до нормальної роботи. Китайське космічне агентство досі не коментувало цей інцидент.

Під час роботи у відкритому космосі китайські тайконавти виконали більше завдань, пов’язаних з безпекою станції, ніж будь-коли раніше. Вони також провели фото- і відеофіксацію основних зовнішніх вузлів станції, включаючи стикувальні порти та порти для корисного навантаження.

BTC

$78,582.74

2.11%

ETH

$2,387.40

2.70%

BNB

$641.77

0.74%

XRP

$1.45

0.62%

SOL

$88.23

2.69%

Всі курси
Показати більше