Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Науковці вперше розгадали 70-річну загадку аномальних температур корони Сонця
Науковці з Університету Алабами у Хантсвіллі дослідили, чому сонячна корона значно гарячіша за поверхню Сонця. Дослідженням займався Сайєд Аяз, аспірант Центру досліджень космічної плазми та аерономіки, який вивчав роль кінетичних хвиль Альвена (KAWs) у нагріванні сонячної корони. Результати опубліковані в журналі The Astrophysical Journal, інформує Phys.
Хвилі Альвена, відомі своєю здатністю переносити енергію, можуть відігравати ключову роль у нагріванні сонячної корони. Аяз використовував новий підхід для моделювання енергетичних частинок у космічних плазмах, щоби зрозуміти, як електромагнітна енергія хвиль взаємодіє з частинками та перетворюється на тепло під час демпфування хвиль.
Сонячна корона — це зовнішня атмосфера Сонця, що простягається на 8 мільйонів кілометрів над його поверхнею і має дуже високі температури. Ця загадка цікавить астрофізиків вже майже 70 років. У своїй роботі Аяз досліджував електромагнітні поля, вектор потоку Пойнтінга та швидкість передачі енергії KAWs у сонячній атмосфері.
Завдяки унікальним властивостям, хвилі Альвена забезпечують важливий механізм передачі енергії між електромагнітними полями та плазмовими частинками. Використовуючи механізм демпфування Ландау, Аяз виявив, що KAWs швидко розсіюються, повністю передаючи свою енергію плазмовим частинкам у вигляді тепла.
Нагадаємо — астрофізики висунули теорію, що всередині зірок, таких як Сонце, може виникати ядерна форма життя. У пошуках позаземних цивілізацій науковці часто зосереджуються на вуглецевих формах життя, оскільки це єдині відомі людству форми. А проте, дослідження показують, що можуть існувати й екзотичні форми життя, наприклад, такі, що виникають всередині зірок, що палають.