Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Вчені висунули революційну гіпотезу, що спростовує квантову теорію походження простору та часу
Науковці вважають, що Альберт Айнштайн міг помилятися щодо природи простору-часу. Нове дослідження, опубліковане в журналі Progress of Physics, пропонує ідею «розмитої гравітації», яка передбачає, що простір-час може бути поділеним, а не неперервним. Революційне припущення виникло у контексті пошуку узгодження загальної теорії відносності Айнштайна з квантовою механікою, що ввжається однією з головних проблем сучасної фізики.
Теорія «розмитої гравітації» стверджує, що просторові координати не комутативні, тобто порядок їх взаємодії має значення, що відрізняється від традиційної геометрії. На дуже малих масштабах, більших приблизно у 10^-20 разів за протон, можливо, існує подібна квантова структура простору-часу, але наразі її неможливо дослідити.
Новітня теорія допомагає описати квантову гравітацію, але не пояснює інші фундаментальні сили — електромагнітну, сильну та слабку взаємодії. Дослідники припускають, що додаткові виміри простору-часу можуть пояснити ці взаємодії, але наразі будь-які відхилення від загальної теорії відносності можуть існувати лише на квантових масштабах, недоступних для сучасних експериментів.
Нагадаємо — нові дослідження показують, що на супутниках Юпітера та Сатурна можуть існувати умови для життя. Вчені виявили низькотемпературні гідротермальні джерела на Європі та Енцеладі, які можуть підтримувати інопланетне життя. Згідно з моделюванням, на дні підземних океанів на цих супутниках існують гідротермальні джерела