Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Астрономи відкрили унікальну потрійну зоряну систему з найкоротшим орбітальним періодом у Всесвіті
Науоквці виявили унікальну потрійну зоряну систему TIC 290 061 484, яка має найкоротший орбітальний період серед схожих систем. Про це пише Space.
Система складається з двох зірок-близнюків, що обертаються навколо одна одної за 1,8 земного дня, та третьої зірки, яка здійснює повний оберт навколо цієї пари за 25 днів. Це новий рекорд серед відомих потрійних зоряних систем, він перевершує попередній, де зовнішня зірка мала орбітальний період у 33 дні.
Зоряне скупчення розташоване в сузір'ї Лебедя і виявлене завдяки мерехтінню світла, коли зірки затуляють одна одну під час орбітального руху. Ця система є майже плоскою, що ускладнює її виявлення. Однак вона надзвичайно стабільна, попри те, що її орбіти є дуже щільними — вони навіть менші, ніж орбіта Меркурія навколо Сонця.
Науковці вважають, що через 20−40 мільйонів років дві внутрішні зірки можуть зійтися так близько, що зіллються, спричинивши вибух наднової. Дослідники також зазначають, що в системі TIC 290 061 484 немає планет через близьке розташування зірок, яке не дозволило утворитися планетним тілам.
Це відкриття дає нові можливості для вивчення рідкісних потрійних зоряних систем і може допомогти виявити ще більш компактні системи в майбутньому.