Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені пояснили загадкове зникнення зірок у галактиці Андромеди
Астрономи розкрили причину загадкового зникнення червоного надгіганта M31-2014-DS1 у галактиці Андромеди. Вчені припускають, що зірка стала так званою «невдалою надновою» — замість того, щоб завершити свій цикл яскравим вибухом, вона «схлюпнулася» і перетворилася на чорну діру без викиду речовини в космос.
Спостереження показали, що M31-2014-DS1 втратила більшу частину своєї зовнішньої мантії під впливом сусідньої зірки-компаньйона. Астрономи уточнили, що це характерно для подвійних зоряних систем. Перед колапсом зірка залишилася практично «голим» ядром, яке поступово згасало. У підсумку її світло стало настільки слабким, що зірка стала невидимою навіть у ближньому інфрачервоному спектрі (схема вище — ред.)

Галактика Андромеди / © NASA, ESA, J. Dalcanton (Університет Вашингтона, США), B. F. Williams (Університет Вашингтона, США), L. C. Johnson (Університет Вашингтона, США), команда PHAT та R. Gendler
Виявлення «невдалої наднової» відкриває нові можливості для розуміння процесів формування чорних дір і смерті масивних зірок, особливо у подвійних системах, де взаємодія зірок змінює сценарій їхньої загибелі.
Нагадаємо — нещодавно науковці запустили новий амбітний проект під назвою «Hyperion» — конкурс з розробки міжзоряного корабля, на якому люди зможуть жити протягом кількох поколінь під час подорожі до інших зірок. Згідно з умовами конкурсу, команди мають складатися щонайменше з трьох фахівців: архітектора, інженера та соціолога.

