Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Польські розробники представили новітню ракетну систему залпового вогню Homar‑K

Польські розробники представили новітню ракетну систему залпового вогню Homar‑K

6:19 pm, 6 Грудня, 2024

У Польщі відбулися перші бойові стрільби реактивної системи залпового вогню Homar‑K, що є адаптацією корейської K239 Chun­moo. Навчання пройшли на Центральному полігоні Повітряних сил у місті Устка, їх організувало Управління ракетних військ і артилерії Польщі за участі 18‑ї ракетної бригади. Подія знаменує новий етап у модернізації польських збройних сил, інформує Мілітарний.

Система Homar‑K базується на пусковій установці K239 Chun­moo, інтегрованій із польським шасі Jel­cz 882.57 8×8 та системою управління вогнем Topaz. Вона здатна нести декілька типів ракет, зокрема GPS-керовані ракети CGR 080 з дальністю до 80 км, а також балістичні ракети аналогічні ATACMS із дальністю до 280 км. Перезаряджання займає лише 7 хвилин, що значно підвищує її ефективність на полі бою.

Станом на грудень 2024 року Польща отримала 46 із запланованих 290 пускових модулів. Програма Homar‑K, яка стартувала у 2022 році, передбачає інвестиції в розмірі $3,55 млрд і включає постачання тисяч сучасних ракет. Цьогоріч Польща уклала додатковий контракт на $1,6 млрд на закупівлю ще 72 установок.

Система Homar‑K дозволяє Польщі суттєво зміцнити оборонні спроможності, забезпечуючи високоточне ураження цілей на великих відстанях, і демонструє зростаючу співпрацю з Південною Кореєю у сфері військових технологій.

BTC

$78,960.50

4.44%

ETH

$2,400.10

4.24%

BNB

$645.68

2.52%

XRP

$1.45

1.87%

SOL

$87.98

3.14%

Всі курси
Показати більше