Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Вперше в історії астрономи виявили бурі із плазми навколо Землі
Міжнародна група вчених отримала перші детальні зображення турбулентності та плазмових структур у найближчому космічному оточенні Сонячної системи. Дослідження, опубліковане в Nature Astronomy, проведене за допомогою радіотелескопа MeerKAT у Південній Африці, виявило несподівані особливості у Локальній бульбашці — області простору, яка раніше вважалася майже порожньою.
Команда австралійських дослідників під керівництвом доктора Даніеля Ріардона з Центру відкриття гравітаційних хвиль ARC та Технологічного університету Свінберна використовувала явище радіосцинтиляції — мерехтіння радіохвиль від найближчого до Землі мілісекундного пульсара J0437−4715. Аналізуючи коливання сигналу, науковці створили тривимірну карту розподілу плазми, включно зі структурами всередині ударної хвилі — області, де надзвуковий потік частинок від пульсара взаємодіє з міжзоряним середовищем.
Радіотелескоп MeerKAT
Дослідження виявило несподівано велику кількість компактних плазмових утворень розміром із Сонячну систему. Це відкриття спростовує попередні уявлення про однорідність Локальної бульбашки, яка сформувалася внаслідок вибухів зірок приблизно 14 мільйонів років тому.
Вперше в історії астрономії за допомогою методів радіосцинтиляції вдалося дослідити внутрішню структуру ударної хвилі пульсара і виміряти швидкості руху плазми. Зокрема, науковці виявили кілька шарів плазми, один з яких несподівано рухався у напрямку фронту ударної хвилі.
Це дослідження стало можливим завдяки близькому розташуванню пульсара та високій чутливості телескопа MeerKAT. Отримані результати відкривають нові перспективи для вивчення плазми у міжзоряному просторі та суттєво поглиблюють розуміння динаміки космічного середовища навколо Сонячної системи.