Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Американські науковці побудують перший у світі підземний ядерний реактор
Технологічні компанії Deep Fission та Endeavour Energy уклали партнерську угоду щодо використання підземних малих модульних реакторів (SMRs) для живлення дата-центрів. Згідно з пресрелізом Deep Fission, компанії планують розробити 2 гігавати ядерної енергії, що використовуватимуться для глобальної мережі Edged дата-центрів Endeavour. Перші реактори планується ввести в експлуатацію до 2029 року, пише Interesting Engineering.
Технологія Deep Fission передбачає занурення малих ядерних реакторів у бурові свердловини глибиною 1,6 км і діаметром 76 см. Підхід використовує природні геологічні властивості для утримання та забезпечення постійного тиску, що усуває необхідність у великих бетонних конструкціях надземних реакторів. Це не тільки знижує витрати на будівництво, але й мінімізує вплив на довкілля.
Енергія, отримана від таких реакторів, забезпечить безперебійне постачання енергії для дата-центрів Endeavour, що швидко зростають. «Рішення Deep Fission знижує високі витрати та довгі терміни реалізації традиційних ядерних проектів, забезпечуючи чисту та надійну енергію з високою щільністю потужності», — зазначив засновник Endeavour Якоб Карнемарк.
Попит на ядерну енергію для сучасних технологічних потреб швидко зростає. У 2024 році Google уклала угоду з Kairos Power про закупівлю 500 МВт енергії з кількох реакторів, а OpenAI під керівництвом Сема Альтмана спільно з Oklo планують забезпечити до 12 ГВт енергії для провідного оператора дата-центрів Switch.
Нові розробки, включно з інноваціями Deep Fission, вказують на перехід до безпечніших і економічно вигідніших способів виробництва чистої енергії. Партнерство між Deep Fission та Endeavour обіцяє революціонізувати інтеграцію екологічно чистої енергії в енергоємні галузі.