Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Американські науковці придумали новий метод спостереження за чорними дірами, що нівелює закони фізики
Вчені розробили нову технологію передачі даних TBIRD, що дозволяє отримувати зображення з космосу зі швидкістю до 200 гігабітів на секунду. Це дозволить астрофізикам отримати зображення «фотонних кілець» чорних дір.
Як відомо, у 2019 році світ побачив перше зображення чорної діри в центрі галактики М87, створене за допомогою телескопа Event Horizon Telescope (EHT).
У 2021 році вчені представили ще одне зображення, яке показало магнітне поле навколо чорної діри. Тепер вони ставлять ще амбітнішу мету — отримати детальне зображення «фотонного кільця», де світло обертається на межі горизонту подій.
Це дасть змогу перевірити основи теорії відносності Ейнштейна.
Для цього телескоп EHT планують розширити в космос. Відстань між телескопами на Землі обмежена її розмірами. Розміщення частини інструментів у космосі дозволить усунути атмосферні перешкоди та збільшити роздільну здатність.
Найбільший виклик у цьому проєкті — передача величезних обсягів даних із космосу. Перше зображення чорної діри вимагало 4 петабайти даних, які довелося фізично перевозити на жорстких дисках.
З новою технологією TBIRD, розробленою у лабораторії Лінкольна Массачусетського технологічного інституту, цей процес стане значно швидшим. У 2023 році TBIRD встановила рекорд передачі даних із низької орбіти — 200 гігабітів на секунду.
Ця технологія дозволить у рамках місії Black Hole Explorer (BHEX) передавати дані з середньої орбіти Землі для створення найдетальніших зображень чорних дір.
«Ця технологія відкриває вікно у регіон, де наші уявлення про фізику руйнуються», — зазначив астрофізик Майкл Джонсон.
Зазначається, що TBIRD забезпечить не лише безпрецедентну швидкість передачі даних, але й змогу обійти обмеження традиційних методів спостереження. Ця технологія стане ключем до нових відкриттів у астрофізиці, дозволяючи заглянути у найпотаємніші куточки Всесвіту.