Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Американські науковці сконструювали інноваційний прототип робота із «Зоряних воєн»

5:15 pm, 1 Квітня, 2024

Професор Джухен Кім разом з колегами з Університету Іллінойсу Урбана-Шампейн сконструювали прототип роботранспортера для міського середовища. Новинка отримала назву «Ringbot» і складається всього з одного вузького колеса. Завдяки цьому робот може проїжджати через затори й швидше маневрувати у щільній забудові мегаполісів.

Ідею науковці запозичили із саги «Зоряні війни», також Кім надихався роботом ANYmal від ETH Zurich, колеса якого можуть блокуватися і перетворюватися на ноги для ходьби. Наразі Ringbot тільки їздить, але у нього також є дві висувних ноги для балансування в русі, розворотів та інших складних маневрів. З їхньою допомогою робот також може самостійно підняти себе після падіння.

Колесо з карбону і нейлону зовні має жорстку покришку з еластомірного матеріалу, всередині нього знаходиться поверхня із зубцями для контакту з моторами. Всього їх два, вони з'єднані гнучким зчленуванням, що може змінювати свою довжину, щоб мотори зближувалися та розходилися для зміни центру тяжіння та балансування при різних видах руху. На кожному з моторів розташована нога, здатна висуватися в бік від площини колеса і приймати різні положення.

Швидкість пересування Ringbot поки обмежена 5-ма км/год, прототип має дистанційне керування. У майбутньому воно буде замінено автопілотом, робот отримає систему навігації, камери й датчики для спостереження за навколишнім простором. Кількість ніг, ймовірно, також зросте, щоби робот зміг долати рельєфні перешкоди.

Підписуйтеся на наш телеграм канал!

BTC

$64,618.90

-0.44%

ETH

$3,141.83

1.25%

BNB

$572.07

0.99%

XRP

$0.52

0.31%

SOL

$147.77

-0.13%

Всі курси
Підписуйтеся на наш
телеграм канал!
Свіжі новини та огляди
ринків криптовалют останньої
доби прямо у вашому мессенджері. Чекаємо на вас!
ПЕРЕЙТИ
Показати більше