Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Американські науковці створили мініатюрного летючого робота для порятунку людей
Вчені з Федеральної політехнічної школи Лозанни та Університету Конкук створили мініатюрного летючого робота. Науковці надихалися здатністю комах складати крила в стані спокою та розкривати їх для польоту.
За словами дослідників, такий робот може використовуватися для пошуково-рятувальних операцій у замкнутих просторах. Наприклад, він може проникати в завалені будівлі, де люди не можуть пройти, сідати на будь-яку поверхню та перемикатися на інші режими пересування.
Робот важить 18 грамів і приблизно вдвічі більший за справжнього жука-носорога. Його крила складаються у стані спокою і розкриваються для польоту, що робить його унікальним серед схожих апаратів.
Вчені використовували еластичні сухожилля, встановлені під крилами, що дозволяють роботу пасивно складати крила. При активації махового руху крила пасивно розкриваються для польоту, а після приземлення швидко і пасивно складаються назад у корпус.
Робот вже пройшов цикл випробувань з перспективними результатами. Надалі вчені планують доопрацювати його та перевірити у різних реальних сценаріях.
Нагадаємо — британський стартап у сфері штучного інтелекту Oxford Dynamics розробляє робота Strider, здатного замінити людей у небезпечних умовах. Strider призначений для роботи в середовищах з хімічними, біологічними або ядерними загрозами, а також у зонах із небезпечним рівнем радіації. Робот здатен збирати забруднені матеріали, запаковувати їх у контейнери та виконувати напівавтономні завдання, орієнтуючись на складних ландшафтах за допомогою інфрачервоного випромінювання, радара та лідара.