Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Американські розробники представили робота зі штучним інтелектом, що перевершує культовий Optimus
Компанія Figure AI у співпраці з автомобільним гігантом BMW зробила революційний прорив у розвитку людиноподібного робота Figure 02.
Завдяки технологічним вдосконаленням робот підвищив швидкість виконання завдань на 400% і збільшив успішність дій у 7 разів. Таким чином він встановив новий стандарт для автономних виробничих систем.
У нещодавно опублікованому відео Figure 02 демонструє здатність виконувати до 1000 завдань за день — значне досягнення для роботів, які використовуються на виробництві.
«Це було в 10 разів складніше за будь-які інші маніпуляції на стаціонарних поверхнях, які ми демонстрували раніше», — зазначив засновник Figure AI Бретт Едкок.
Відомо, що на початку цього року робот успішно пройшов випробування на заводі BMW у Спартанбурзі, США. Це був перший випадок інтеграції людиноподібного робота у виробничу лінію BMW.
Хоча наразі робот Figure 02 не використовується на постійній основі, компанія планує повернути його для подальших тестів у січні 2025 року. BMW високо оцінила потенціал робота у спрощенні складних виробничих процесів.
Нові можливості робота Figure 02 відкривають перспективи для масштабної автоматизації та підвищення ефективності промислових процесів, що робить його гідним конкурентом найкращих розробок у сфері робототехніки.
Нагадаємо, що на презентації We Robot була показана група людиноподібних роботів Tesla Optimus. Антропоморфні машини виконували повсякденні людські завдання: приносили посилки з ґанку, поливали рослини та приносили напої.
Також, Tesla активно готується до використання своїх людиноподібних роботів Optimus у внутрішніх операціях компанії вже у наступному році, а з 2026 року планує запустити їх масове виробництво для продажу іншим фірмам.
Напередодні, генеральний директор SpaceX Ілон Маск зробив велику ставку на роботів Optimus. Маск вважає, що гуманоїди, які повинні надійти в продаж вже наступного року, піднімуть вартість компанії Tesla до $ 25 трлн.