Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Американські розробники розкрили характеристики найкращого у своєму класі БПЛА зі штучним інтелектом

5:17 pm, 21 Жовтня, 2023

Новий автономний стелс-безпілотник XQ-58A Valkyrie став найпотужнішим інноваційним дроном, який мають на озброєнні ВПС США. потужним та інноваційним літаком із поліпшеними аеродинамічними характеристиками, здатним виконувати різні завдання без пілота та інтегруватися в рій безпілотників. Про переваги дрона розповіли в Interesting Engineering.

Однією з відмінних рис XQ-58A Valkyrie є його новаторська конструкція. Трапецієподібний фюзеляж органічно поєднує в собі стрілоподібні основні крила, характерний V-подібний хвіст і верхній повітрозабірник. Унікальна конфігурація не лише покращує аеродинамічні характеристики літака, а й робить його практично непомітним.

Valkyrie працює на вражаючій для дронів висоті - 14 кілометрів. БПЛА пристосований до ведення розвідки в глибині ворожої території або патрулювання повітряного простору.

На відміну від звичайних військових літаків, XQ-58A Valkyrie не використовує для зльоту і посадки традиційні злітно-посадкові смуги. Натомість він використовує ракетну систему запуску та парашутного відновлення, що дозволяє йому злітати з різних стартових платформ.

Адаптивність XQ-58A дає йому змогу виконувати різні функції - від розвідки до ведення оборонних дій і навіть відволікання вогню противника. Крім того, дрон може функціонувати у складі рою безпілотників, діючи як під безпосереднім керівництвом оператора, так і без нього.

*відео — Journal Military

Технічні характеристики XQ-58A Valkyrie:

  • довжина — 9,1 м;
  • розмах крил — 8 м;
  • маса — 1,1 т;
  • двигун — турбовентилятор;
  • максимальна стартова маса — 2,7 т;
  • обсяг внутрішнього корисного навантаження — 272 кг;
  • місткість середнього крила — 272 кг;
  • крейсерська швидкість — близько 857 км/год;
  • експлуатаційна висота — 15 м (AGL) до 13,7 км (MSL);
  • управління — ручне або запрограмоване.

Нагадаємо — Міністерство оборони США оголосило про формування оперативної групи «Lima» для вивчення і створення генеративного штучного інтелекту. Новий підрозділ займатиметься інтеграцією технологій ШІ в систему безпеки країни. Згідно із заявою відомства, мета «Lima» полягає у використанні великих мовних моделей для «поліпшення політичних взаємовідносин, обороноздатності та бойових можливостей». Група також протидіятиме потенційним загрозам, які будуть спровоковані самим штучним інтелектом.

Підписуйтеся на наш телеграм канал!

BTC

$65,095.50

0.02%

ETH

$3,529.53

-0.93%

BNB

$594.60

-1.10%

XRP

$0.49

-1.52%

SOL

$134.68

-2.29%

Всі курси
Підписуйтеся на наш
телеграм канал!
Свіжі новини та огляди
ринків криптовалют останньої
доби прямо у вашому мессенджері. Чекаємо на вас!
ПЕРЕЙТИ
Показати більше