Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Американські розробники виявили суттєві проблеми у використанні найпотужнішої бойової лазерної установки
Мілітарне видання Breaking Defence інформує: на початку 2024 року армія США відправила на Близький Схід чотири прототипи бронетранспортерів Stryker з 50-кіловатними лазерними установками для випробувань. Зброя стала частиною комплексу протиповітряної оборони ближнього радіуса дії DE M-SHORAD, який повинен знищувати загрози від мінометних мін до ракет і безпілотників. Системи змонтовані на базі бронетранспортера Stryker.
Перші відгуки від військових про систему не дуже позитивні. Керівник армійського відділу закупівель Даг Буш зазначив, що виникають проблеми зі спрямованою енергією на різних рівнях потужності. 50-кіловатний рівень виявляється складним для використання у транспортному засобі, який постійно пересувається. Зокрема, проблеми виникають з тепловіддачею, кількістю електроніки та зносом транспортного засобу в тактичному середовищі у порівнянні з фіксованою платформою.
Випробування установок проводили у польових умовах під час різної погоди та навіть пилової бурі, яка може впливати на ефективність лазера. Генерал Джеймс Мінгус підкреслив, що, попри наявність 50-кіловатного лазера, його ефективність на великих відстанях може бути значно знижена через розсіювання світла.
Нагадаємо — оборонні відомства Німеччини та Франції працюють над конструюванням танка наступного покоління. У розробках братимуть участь франко-німецький холдинг KNDS і німецький оборонний концерн Rheinmetall. Майбутній танк отримає активний захист для протидії протитанковим снарядам і БПЛА. На додачу до стандартної гармати він буде обладнаний електромагнітною зброєю, бойовим лазером і системою радіоелектронної боротьби.