Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Американський сенат хоче посилити нагляд за криптовалютами
Закон про захист споживачів цифрових товарів, представлений Комітетом сільського господарства, містить визначення для нової категорії товарів, включно з криптовалютами BTC та ЕТН.
Законодавство зобов’язує брокерів, зберігачів, дилерів та підприємства, які займаються торгівлею цифровими активами, реєструватися у CFTC (Комісії з торгівлі товарними ф’ючерсами), інакше їм загрожує покарання.
«Ці правила забезпечують відповідність платформ цифрових товарів тим самим стандартам, які мають і традиційні фінансові установи. Без належного нагляду клієнти й надалі залишатимуться вразливими до шахрайства та маніпуляцій, а учасникам ринку бракуватиме нормативної впевненості, необхідної для інновацій та зростання», — йдеться у заяві комітету Сенату.
З точки зору юрисдикції, CFTC здійснюватиме нагляд за транзакціями, пов’язаними з цифровими товарами, за винятком тих, які призводять до купівлі або продажу товарів і послуг.
Законопроект також має на меті заборонити зловживання торговою практикою, зобов’язати повідомляти держоргани про конфлікти інтересів, а також запровадити потужні заходи з кібербезпеки. Сенат вимагатиме від платформ цифрових товарів створювати середовище довіри та прозорості на фінансових ринках, публікуючи інформацію про товари, з якими вони мають справу (наприклад, обсяги торгів та волатильність).
Пітер Ван Валкенбург, директор з досліджень галузевого аналітичного центру Coin Center, висловив загальну підтримку законодавства: «Перевагою законопроекту буде спрощена система регулювання грошових переказів. Крім того, SEC відчувала б менше тиску щодо регулювання бірж, які не торгують цінними паперами».
Також у заяві Coin Center зазначається, що їм не видається справедливим змушувати реєструватися у CFTC осіб, які пишуть або публікують програмне забезпечення: «Обов’язкова реєстрація цієї діяльності не тільки знищить інноваційний характер технологій обтяжливими вимогами, — написав Валкенбург, — вона також порушить конституційне право на приватність».