Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Американський технологічний стартап розробляє «розумний» боєприпас, який самостійно визначає ціль ураження
У минулому головним призначенням великокаліберної корабельної артилерії було заподіяння шкоди противнику шляхом масованого обстрілу. Вважалося, що розрив навіть одного снаряда, начиненого кількома десятками кілограмів вибухівки, в безпосередній близькості від цілі здатний завдати їй достатньої шкоди.
Зовсім інший принцип — «один постріл — одне ураження» — реалізовано в сучасних високоточних боєприпасах. За таким сценарієм не потрібна значна кількість снарядів великого калібру. Саме такий принцип лежить в основі «розумного» 57-мм снаряда для артилерійських систем ВМС США, який розробляє американська технологічна корпорація, спрямована на оборонну промисловість, Northrop Grumman.
Передбачається, що снаряд оснаститять датчиками, які у зв’язці з системою наведення забезпечать ураження на великій дальності навіть скромної за розміром маневрової цілі. Під час підльоту до неї детонатор самостійно вибере режим ближньої або точкової детонації, забезпечуючи більш високу точність ураження.
Нагадаємо — Northrop Grumman на замовлення Пентагону розробив компактний бойовий лазер Phantom. Фахівці виділили деякі з можливих застосувань новітньої зброї:
- Захист військ від безпілотних літальних апаратів.
- Ураження легкоброньованої техніки.
- Знешкодження мін.
- Засліплення супротивника.
- Штурм будівель.
- Проведення розвідки.