Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Астрофізики оголосили про запуск революційного космічного телескопа, що у 1000 разів ефективніший за Hubble
Команда космічного телескопа Ненсі Грейс Роман досягла важливого етапу — завершено інтеграцію телескопа та його ключових інструментів із платформою-носієм. Цей прорив знаменує собою завершення складання основних компонентів обсерваторії, яка має розпочати роботу у 2027 році, повідомляє SciTechDaily.
Одним із перших інтегрованих інструментів став коронограф — технологія для прямого зображення екзопланет. Він блокує світло зірок за допомогою спеціальних масок і активних дзеркал, дозволяючи виявляти слабше світло планет. Після цього була встановлена оптична телескопічна система з головним дзеркалом діаметром 2,4 метра. Ця система забезпечить високу стабільність телескопа, яка перевершує стабільність телескопів «Джеймс Вебб» та «Габбл» у 10 і 100 разів відповідно.
Ключовим компонентом став Ширококутний інструмент — інфрачервона камера на 300 мегапікселів, яка дозволить проводити панорамні огляди Всесвіту. Вона зможе зображувати великі області неба у 1000 разів швидше, ніж «Габбл», із такою ж високою якістю. Це допоможе досліджувати екзопланети, галактики, темну енергію та темну матерію, а також багато інших космічних явищ.
Завершення складання телескопа заплановано на осінь 2026 року, а запуск очікується до травня 2027 року. Ця місія, під управлінням Центру космічних польотів імені Годдарда, зібрала провідних науковців і партнерів, таких як BAE Systems Inc. і Teledyne Scientific & Imaging. Телескоп Роман обіцяє розширити межі сучасної астрономії, будуючи на успіхах своїх попередників, «Габбл» і «Джеймс Вебб».