Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Астрономи довели, що екзопланета K2−18b придатна для життя
Планета K2−18b, розташована за 124 світлових роки від Землі, визнана одним із найперспективніших кандидатів на існування позаземного життя. Вчені виявили в її атмосфері хімічні сполуки, які на Землі утворюються виключно живими організмами. Йдеться про диметилсульфід (DMS) та диметилдисульфід (DMDS) — речовини, які виділяє фітопланктон в океанах нашої планети. З огляду на це, дослідники припускають, що K2−18b може бути покрита глобальним океаном із мікроскопічним життям.
Планета має масу, приблизно у 8,5 раза більшу, ніж у Землі, та обертається навколо червоного карлика. Її умови можуть бути схожими на ті, які панували на Землі понад 3 мільярди років тому — у часи, коли зароджувалося найперше життя. Учені вважають, що фітопланктоноподібні організми можуть стати первинною формою життя, а за відповідних умов — дати поштовх до розвитку складніших форм, які харчуються мікроорганізмами.
Однією з можливих еволюційних форм, на думку дослідників, можуть бути хоанофлагелати — найдавніші одноклітинні фільтратори, які є предками всіх тварин на Землі. За аналогією з ними, на K2−18b також могли з’явитися істоти, що живляться бактеріями у воді. А в умовах малої щільності атмосфери, як припускає професор Майкл Гарретт, життя могло розвинутись у напрямку створення істот із великими крилами, схожих на летючих риб чи навіть птахів.
Хоча жодних істот на планеті поки не зафіксовано, виявлення органічних сполук у її атмосфері вважається найбільш переконливою ознакою потенційного життя за межами Землі. Вчені підкреслюють: навіть у формі мікроорганізмів — це було б революційне відкриття для всієї астробіології.