Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Астрономи довели, що на Місяці існують оптимальні умови для зародження життя
Нові дослідження води на Місяці змусили вчених переглянути її походження. Донедавна вважалося, що вода на супутнику походить із двох джерел: комет, які її доставили, і частинок сонячного вітру, що сприяли утворенню води на місці. Однак результати нового аналізу заперечують цю гіпотезу, пише Smart Water Magazine.
Науковці з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго та Единбурзького університету дослідили зразки місячного ґрунту, привезені місіями «Аполлон-11», «Аполлон-12», «Аполлон-14» і «Аполлон-17». Вони порівняли ізотопний склад кисню у воді з цих зразків із водою земного походження та метеоритів. З’ясувалося, що місячна вода за складом найбільше нагадує воду з енстатитових хондритів — рідкісних метеоритів, схожих на речовину Землі.
Дані вчених підтримують гіпотезу, що вода на Місяць потрапила через мультиімпактну теорію. Згідно з нею, значна частина місячного матеріалу походить із земних уламків, які були вибиті астероїдами. Завдяки меншій енергії цих ударів вода не випарувалася, а могла залишитися на Місяці.
Відкриття суперечить теорії, що Місяць утворився внаслідок катастрофічного зіткнення Землі з планетою розміром із Марс, яке мало повністю випарувати воду. Нові результати надають вагомі аргументи на користь того, що Місяць має тісніший зв’язок із Землею, ніж вважалося раніше.