Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Астрономи довели, що перші чорні діри у Всесвіті врізалися об Землю
Вчені з Університету Буффало представили теоретичне дослідження, яке демонструє, що первинні чорні діри могли проходити крізь Землю. Вони могли залишати мікроскопічні тунелі в матеріалах, таких як скло, метал або камінь.
Первинні чорні діри (ПЧД) вважаються надзвичайно компактними: маса гори могла б вміститися в об'ємі атома. Вони могли утворитися ще до виникнення перших зірок. Тому вчені припускають, що саме вони можуть бути джерелом темної матерії, яка становить 85% маси Всесвіту.
Нове дослідження показує, що швидкі ПЧД могли залишати прямі тунелі у твердих матеріалах, які можливо виявити за допомогою мікроскопа. Водночас якщо ПЧД потрапляли в об'єкти з рідким ядром, такі як планети, вони могли поглинати ядро та залишати за собою порожнисту оболонку.
Вчені зауважили, що ці порожнисті об'єкти можуть бути не більшими за одну десяту радіуса Землі. Такі об'єкти можна знайти за допомогою телескопів, досліджуючи їхню щільність та орбітальні характеристики.
Інша частина дослідження зосереджена на вивченні слідів ПЧД у матеріалах на Землі. Наприклад, у старовинних будівлях, віком у сотні років, чи в каменях, яким мільярди років, можна знайти мікроскопічні тунелі, залишені ПЧД. Проте ймовірність такого зіткнення надзвичайно мала — лише 0,1 на мільярд років.
Попри низькі шанси, дослідники вважають, що такі пошуки не потребують значних ресурсів, а потенційний прорив може відкрити нову сторінку у вивченні темної матерії.