Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Астрономи довели, що удари астероїдів об Землю можуть утворювати матеріал, твердіший за алмаз
IFL Science інформує: удари астероїдів можуть створювати матеріал, твердіший за алмаз. Перші сліди такої унікальної речовини знайшли у 1891 році в метеориті з Каньйону Діабло в Аризоні. У 1939 році вчені підтвердили існування нової субстанції, яку назвали лонсдейліт — на честь британської кристалографки Кетлін Лонсдейл.
Дослідження 2022 року показали, що лонсдейліт — це наноструктуровані алмази з графеноподібними прошарками. Вони утворюються в менш впорядкованій структурі, де можливі помилки у процесі зростання кристалів.
Науковці вважають, що лонсдейліт формується під час зіткнення метеоритів із Землею. Величезний ударний тиск стискає графіт, перетворюючи його на алмазні структури. Інша гіпотеза припускає утворення «космічних алмазів» у відкритому космосі внаслідок зіткнень між астероїдами.
Лонсдейліт може витримувати на 58% більше механічного напруження, ніж звичайний алмаз. Це робить його перспективним матеріалом для промислового використання. Науковці також припускають, що він може мати властивості надпровідника.
Якщо вченим вдасться створити лонсдейліт у лабораторних умовах, це відкриє шлях до розробки нових надміцних і надпровідних матеріалів майбутнього.