Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Астрономи NASA виявили аномальну спіральну структуру на межі Сонячної системи
Дослідники за допомогою суперкомп’ютера NASA змоделювали структуру хмари Оорта — загадкової області на краю Сонячної системи, яка складається з крижаних об'єктів. Виявилося, що її внутрішня частина може мати спіральну форму, схожу на мініатюрну галактику, повідомляє Live Science.
Хмара Оорта сформувалася приблизно 4,6 мільярда років тому з залишків матеріалу, який не увійшов до складу гігантських планет — Юпітера, Сатурна, Урана та Нептуна. Її внутрішній край розташований на відстані 2 000−5 000 астрономічних одиниць (одна а.о. — це відстань від Землі до Сонця), а зовнішній може сягати 100 000 а.о. Через такі величезні відстані жоден телескоп не може напряму зафіксувати ці об'єкти, а їхнє існування підтверджується лише довгоперіодичними кометами, що час від часу вирушають у бік Сонця.
Вчені використали дані про орбіти комет та гравітаційні впливи ззовні, щоб створити модель хмари Оорта. Виявилося, що форму цієї області значною мірою визначає так звана «галактична течія» — гравітаційні сили з боку зірок, чорних дір і центру Чумацького Шляху. Після обробки моделі на суперкомп’ютері NASA Pleiades дослідники отримали несподіваний результат: внутрішня частина хмари (від 1 000 до 10 000 а.о.) нагадує спіральний диск з двома витягнутими рукавами, які простягаються на 15 000 а.о.
Щоб підтвердити цю гіпотезу, потрібно безпосередньо спостерігати об'єкти хмари Оорта або вловити відбите ними світло, що надзвичайно складно через віддаленість та слабку яскравість. Проте розуміння структури цієї області є ключем до вивчення походження комет, історії Сонячної системи та її взаємодії з галактичним оточенням. Дослідники вважають, що майбутні місії мають приділити більше уваги цьому регіону, щоб розкрити його таємниці.