Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Астрономи підтвердили унікальне зіткнення двох галактик, що відбулося 12 мільярдів років тому
Вчені за допомогою Дуже Великого Телескопа Європейської Південної Обсерваторії в Чилі отримали детальне зображення космічного філамента, що з'єднує дві галактики. Прорив у спостереженнях підтверджує сучасну модель темної матерії та допомагає краще зрозуміти структуру Всесвіту, пише IFL Science.
За даними NASA, ранній Всесвіт був рівномірно заповнений речовиною з невеликими коливаннями щільності, які з часом сформували ниткоподібну структуру — космічну павутину. Ці нитки переважно складаються з темної матерії та міжгалактичного газу, який дуже важко спостерігати. Астрономи використовували спектроскопічний інструмент MUSE, щоб зафіксувати слабке світіння водню, який є основним компонентом філаментів.
Отримане зображення показує космічний філамент, що простягається на 3 мільйони світлових років і з'єднує дві галактики, які існували 12 мільярдів років тому. Філамент позначений фіолетовим кольором, тоді як галактики переднього і заднього плану — у колірному спектрі. Це перше високоточне зображення такого типу, яке дозволило вченим простежити межі між газом усередині галактик і матеріалом, що наповнює космічну павутину.
Порівнюючи результати з комп’ютерними симуляціями, дослідники виявили, що отримані дані добре узгоджуються зі стандартною моделлю темної матерії. Проте вони наголошують, що необхідні подальші дослідження, щоб повністю зрозуміти розподіл і рух газу у Всесвіті. У майбутньому команда планує отримати більше подібних спостережень, щоб створити повну картину еволюції космічної павутини.