Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Астрономи попередили людство про аномальний сонячний шторм, що може знищити Землю
Сонячний супершторм — екстремальний спалах на поверхні Сонця — може вдарити по Землі в будь-який момент, спричинивши глобальні техногенні катастрофи, попереджають вчені. Такий сценарій може призвести до «інтернет-апокаліпсису», масштабних відключень електроенергії, знищення супутників і навіть зупинки систем водопостачання. У новому дослідженні вчені змоделювали покроковий розвиток подій у разі потужного сонячного шторму, повідомляє Daily Mail.
У першу хвилину після вибуху на Сонці відбудеться інтенсивний спалах, який зафіксують астрономи. Через 20 хвилин заряджені частинки досягнуть Землі — з ладу можуть вийти супутники, GPS, фінансові мережі. Особливу небезпеку це становитиме для літаків у полярних регіонах: радіаційне навантаження там різко зросте.
Через 18 годин після початку бурі протони проникнуть у магнітне поле Землі та досягнуть іоносфери. Це може спричинити згоряння силових трансформаторів, розплавлення енергомереж і повне відключення інтернету. Припиниться робота водоочисних станцій, зіпсуються продукти в холодильниках, охолодження яких стане неможливим.
На відновлення інфраструктури підуть тижні або навіть місяці. Телекомунікаційні компанії ремонтуватимуть обладнання в космосі, а доступ до чистої води та продуктів залишатиметься обмеженим. У довгостроковій перспективі наслідки торкнуться й атмосфери: можливе пошкодження озонового шару, що підвищить рівень ультрафіолетового випромінювання.
Аналіз річних кілець дерев підтверджує, що схожі події вже траплялися: близько 1250 років тому Сонце спричинило спалах, який нині відомий як «подія Міяке». Сучасна версія такого супершторму, за оцінками вчених, може бути в 10 разів потужнішою за знамениту подію Керрінгтона 1859 року, яка спричинила масштабні збої в телеграфному зв’язку.
Попри всі технології, у разі такого удару людство матиме лише 18 годин для підготовки. Вчені наполягають на необхідності глобального плану реагування, оскільки ризик подібної події — не гіпотетичний, а реальний сценарій майбутнього.