Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Астрономи попередили про загрозу падіння космічних супутників з орбіти Землі
Науковці попереджають про нову загрозу, пов’язану з постійним падінням супутників на Землю — щодня в атмосферу входять у середньому три об'єкти, залишаючи після себе слід із хімічних сполук, які можуть впливати на озоновий шар і тепловий баланс планети. Дослідження було представлено на Європейській конференції з космічного сміття в Бонні, Німеччина. Його мета — з’ясувати, як саме згоряння супутників впливає на атмосферу Землі.
Вчені з Європейського космічного агентства провели експериментальне спостереження за супутником Salsa, що зійшов з орбіти й увійшов в атмосферу над Тихим океаном. Для цього використовували приватний літак, обладнаний спектральними сенсорами, які фіксували хімічні елементи, що виникають при згорянні. З’ясувалося, що протягом 50 секунд спуску в повітря вивільнилися літій, калій та алюміній.
Процес розпаду супутника почався на висоті 80 км і завершився на 40 км. Хоча більшість його частин згоріла, деякі, зокрема титанові паливні баки, ймовірно, досягли поверхні океану. Поки що дослідники не можуть точно визначити, яка частина речовин залишилася в атмосфері, а яка — випала на поверхню Землі.
Алюміній, що входить до складу багатьох супутників, під час згоряння утворює оксид алюмінію — сполуку, яка, за словами дослідників, може спричинити руйнування озонового шару. Також існує ризик змінення здатності атмосфери відбивати сонячне випромінювання, що може порушити температурний баланс планети й сприяти глобальному потеплінню.
Оскільки кількість супутників на орбіті постійно зростає, науковці закликають до більш детального вивчення наслідків їхнього згоряння. Плануються подальші спостереження за падінням інших супутників, зокрема із використанням літаків для точного фіксування процесу розпаду та впливу на довкілля.