Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Астрономи відкрили давню комету, вибух якої спровокував руйнування на Землі
Дослідники підтвердили, що 12 800 років тому фрагмент комети, ввійшовши в атмосферу Землі, викликав руйнівні вибухи й радикальні кліматичні зміни. Вони спричинили масове вимирання видів і вплинули на стародавні культури. Це відкриття підтримує гіпотезу про імпакт в період Молодшого Дріасу, пише SciTechDaily.
Сліди цього катаклізму, зокрема платина, шокований кварц, мікросферули та плавлений скляний матеріал, знайдено в осадових шарах на сході США. Знахідки свідчать про високі тиски та температури, що перевищували 2000 °C. На відміну від звичних метеоритних ударів, подія характеризується вибухами на низькій висоті, які не залишили значних кратерів.
Імпакт призвів до вимирання 35 видів великих тварин, таких як мамонти та гігантські лінивці, а також до занепаду культури Кловіс, що процвітала у Північній Америці. Дослідження підтверджують, що ці зміни були спричинені не прямим зіткненням, а «повітряними вибухами», схожими за механізмом до Тунгуської події 1908 року, проте значно масштабнішими.
Знайдені докази допоможуть уточнити роль космічних об'єктів у формуванні кліматичних і біологічних змін на Землі, а також розширять розуміння впливу низькоатмосферних вибухів у минулому.