Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Астрономи відкрили найбільшу вулканічну планету у Всесвіті
Вчені виявили екзопланету L 98−59 b, яка може бути найбільш вулканічним світом серед відомих. Спостереження, проведені за допомогою космічного телескопа James Webb, показали, що ця кам’яниста планета має атмосферу, майже повністю складену з діоксиду сірки. Вчені припускають, що це наслідок безперервної вулканічної активності, повідомляє New Scientist.
Розміри L 98−59 b порівнювані з Марсом, однак її маса становить менше половини маси Землі. Вона обертається навколо червоного карлика на відстані 34 світлових роки від нас, а її орбітальний період — лише 2,5 дні. Через таку близькість до зірки очікувалося, що атмосфера повинна була випаруватися, але її постійно підтримують масові виверження вулканів.
За підрахунками вчених, вулканічна активність на цій планеті у 8 разів інтенсивніша, ніж на супутнику Юпітера Іо — найактивнішому вулканічному об'єкті в Сонячній системі. Ймовірно, її надра складаються з розпеченого океану магми, а потужне приливне нагрівання від зірки провокує постійні викиди лави та газів.
Якщо дані підтвердяться, це стане першим підтвердженим випадком наявності атмосфери на кам’янистій екзопланеті. Проте залишається питання, чому в її складі немає інших хімічних елементів. Подальші спостереження допоможуть розгадати цю загадку та глибше зрозуміти процеси, які формують подібні світи за межами Сонячної системи.