Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Астрономи відкрили одну з найдревніших галактик Всесвіту на близькій відстані від Землі
Астрономи вперше виявили синхронне формування зірок у стародавній галактиці NGC 1386. Вона розташована у сузір'ї Ерідан на відстані близько 53 мільйонів світлових років від Землі, інформує Space.
Вчені розповіли: у центрі древньої галактики знаходяться тисячі молодих зірок, які утворилися майже одночасно 4 мільйони років тому. Спостереження виявили 61 зірковий кластер, що формує синє кільце діаметром 1 кілопарсек навколо центру галактики. Усі зіркові групи мають схожі маси, розміри й вік, що вказує на їх одночасне формування.
За даними, отриманими за допомогою телескопів Hubble і VLT, ці зіркові кластери живляться від довгих філаментів газу та пилу, які транспортують матеріал для формування зірок з зовнішнього диска галактики до її центру. Це спростовує поширену думку, що формування зірок у старих галактиках значно сповільнюється з віком, адже зазвичай їхні запаси зіркоутворюючого газу зменшуються.
Астрономи також виявили друге кільце з приблизно 70 газових скупчень навколо центру NGC 1386 — це свідчить про можливий новий спалах формування зірок у наступні 5 мільйонів років.
Нагадаємо — нове дослідження, опубліковане в журналі Astronomy & Astrophysics, виявило несподіваний вплив квазарів на формування галактик у ранньому Всесвіті. Астрономи, використовуючи потужну камеру Dark Energy Camera (DECam), підтвердили, що квазари, які живляться надмасивними чорними дірами, знаходяться в густонаселених космічних регіонах, але їхній вплив на навколишнє середовище виявився руйнівним.