Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Астрономи відкрили сім екзопланет, де оптимальніші умови для існування життя, ніж на Землі
Сім екзопланет, що обертаються навколо червоного карлика TRAPPIST-1 за 40 світлових років від Землі, можуть містити значні запаси води — про це свідчать нові наукові дослідження. Від моменту відкриття цієї системи у 2017 році, вона залишалася одним із головних кандидатів у пошуках позаземного життя.
Команда під керівництвом астробіолога Трента Томаса з Вашингтонського університету проаналізувала останні спостереження космічного телескопа Джеймса Вебба (JWST). Зокрема, було встановлено, що одна з планет — TRAPPIST-1 c — не має густої атмосфери, подібної до венеріанської, однак можливість присутності водяної пари або кисню, утвореного внаслідок розпаду води, не виключено.
Науковці розробили модель вулканічного дегазування для оцінки джерел води, таких як виверження з надр. Результати вказують, що інтенсивність вивільнення води на цих планетах коливається від 0,03 до 8 значень земного рівня, а темпи просування магми схожі на ті, що спостерігаються на Марсі. Це може свідчити про низьку або взагалі відсутню сучасну вулканічну активність.
Попри це, дослідники не виключають, що вода може становити до 1% маси планет системи TRAPPIST-1. Зауважимо, що на Землі вода складає лише 0,02% її маси, хоча покриває 71% поверхні. Таким чином, у системі можуть одночасно існувати як «водні світи», так і безводні кам’янисті тіла або навіть планети, схожі на Землю за складом та кількістю води.
Хоча поки що немає остаточних даних про придатність TRAPPIST-1 до життя, нові результати підтверджують наявність води та відкривають нові перспективи для подальших досліджень. Астрономи продовжать спостереження за допомогою телескопа JWST, щоб оцінити потенціал системи для існування життя.