Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Астрономи відкрили унікальний вид зірок, довкола яких можуть зароджуватися планети з умовами для життя
IFLScience інформує: оранжеві карлики або зірки спектрального класу K, хоча і не привертають стільки уваги науковців, як інші зірки, можуть мати велике значення для астрономів. Такі зорі живуть дуже довго, від 15 до 30 мільярдів років, тоді як тривалість життя Сонця становить близько 10 мільярдів років. За всю історію Всесвіту жодна з відомих зірок оранжевого карлика ще не перетворилася на червоного гіганта. Це робить їх потенційними кандидатами для наявності навколо них планет з розвиненим життям.
Зірки класу K мають температуру від 3400 до 4900 градусів Цельсія, тоді як Сонце, яке належить до класу G, має температуру 5500 градусів. Оранжеві карлики менші за Сонце на 10−30% і мають від 60% до 90% його маси. Ці зірки складаються переважно з водню, але їхні спектральні лінії складно побачити через їхню тьмяність і холодність.
У пошуках позаземного життя перевага надається зіркам класу K та G, оскільки вони можуть мати навколо себе планети, придатні для життя. Зірки класу O і B живуть занадто мало, щоб на їхніх планетах могла з’явитися й еволюціонувати життя, а зірки класу A і F можуть не мати стабільних умов для формування складного багатоклітинного життя.
Червоні карлики класу M живуть дуже довго, але через сильні спалахи можуть знищити атмосферу планет, які знаходяться занадто близько до них. Тому астрономи вважають, що зірки класу K є найбільш перспективними для пошуку розвиненого позаземного життя. Примітно, що нещодавно біля оранжевого карлика HD 48 948 було виявлено планету, схожу на Землю, з майже таким же кліматом.
Раніше ми розповідали про те, що науковці виявили невелику планету за 66 світлових років від Землі, яка стала надзвичайно гарячою через «ідеальний приливний шторм» внаслідок гравітаційного впливу своєї зірки та сусідніх планет. Вчені порівняли її вигляд із Сонцем.