Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Астрономи виявили приховану загрозу для Землі через Венеру
Поблизу орбіти Венери можуть існувати астероїди, що становлять загрозу для Землі, але залишаються практично невидимими для наземних телескопів. Про це йдеться в новому дослідженні, яке представили астрономи на чолі з Валеріо Каррубою з Університету Сан-Паулу. Стаття була подана до публікації в журналі Astronomy and Astrophysics і наразі доступна на arXiv.
За словами авторів, наразі відомо лише 20 астероїдів, що перебувають у коорбіті з Венерою — тобто мають подібну до неї орбіту навколо Сонця. Хоча така траєкторія унеможливлює зіткнення з Венерою, це не гарантує безпеки для Землі. Якщо орбіта астероїда перетинає або наближається до орбіти нашої планети на відстань менше 0,05 астрономічної одиниці, а сам об'єкт має діаметр понад 140 метрів, він класифікується як потенційно небезпечний.
Моделювання показало, що частина з цих об'єктів із низькою ексцентриситетністю (менше 0,38) може зближуватися із Землею. Проблема полягає в тому, що через яскравість Сонця в зоні спостереження ці астероїди майже неможливо виявити з Землі. Навіть потужна наземна обсерваторія Vera Rubin, яка незабаром має розпочати свою роботу, зможе вловити їх лише в обмежені часові вікна.
Щоб оцінити потенційні загрози, дослідники змоделювали 26 «клонів» коорбітальних астероїдів з різними характеристиками орбіт і простежили їхню поведінку на період у 36 тисяч років. Результати показали, що частина з них має потенціал для небезпечного зближення з Землею.
Одним із можливих рішень може стати виведення спостережної місії на орбіту Венери або в точку L1/L2 між Сонцем і Венерою. Такий підхід дозволить уникнути сонячної засвітки та забезпечить кращі умови для виявлення «невидимих» астероїдів.
Враховуючи, що навіть об'єкт розміром 150 метрів здатен спричинити вибух потужністю в сотні мегатон ТНТ, дослідники наполягають на необхідності окремої космічної місії для моніторингу венеріанських коорбітальних астероїдів. Без цього ризик залишитися неготовими до потенційного зіткнення залишається високим.