Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Астрономи виявили унікальне атмосферне явище на Марсі, яке неможливо пояснити
Марсохід Curiosity зробив знімки загадкових кольорових хмар на Марсі, які спостерігаються лише під час заходу Сонця. Ці так звані сутінкові хмари мають червоні та зелені відтінки, однак виявляються тільки в певних районах південної півкулі планети. Вчені поки не можуть пояснити, чому вони формуються лише у цих регіонах, повідомляє Phys.
Хмари на Марсі бувають двох типів: одні складаються з водяного льоду та знаходяться на висоті 50 км, інші - із замороженого вуглекислого газу, формуючись на висоті 60−80 км. Саме останні можуть мати кольорове забарвлення через розсіювання сонячного світла.
Вперше сутінкові хмари зафіксував марсохід Pathfinder у 1997 році, а Curiosity почав їх фотографувати лише у 2019 році, через сім років після посадки. Науковці помітили, що ці хмари виникають тільки восени у південній півкулі. Марсохід Perseverance, який працює в північній півкулі, жодного разу не спостерігав подібних явищ.
Існує припущення, що такі хмари можуть утворюватися через атмосферні гравітаційні хвилі, які спричиняють сильне охолодження і конденсацію вуглекислого газу. Проте точні механізми їхнього формування залишаються невідомими, що робить це відкриття ще більш загадковим для дослідників атмосфери Марса.