Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Астрономи визначили, як у Сонячну систему потрапляють міжзоряні об'єкти невідомого походження
Дослідники з’ясували, що міжзоряні об'єкти, які час від часу потрапляють у Сонячну систему, найімовірніше, походять із найближчої до нас зоряної системи Альфа Центавра. Це потрійна зоряна система, що знаходиться на відстані 4,25 світлового року від Сонця.
Астрономи вже фіксували міжзоряні об'єкти, такі як комета Борисова та Оумуамуа, які з’являлися в Сонячній системі, а потім покидали її. Але точне походження цих об'єктів залишалося невідомим.
За розрахунками вчених, система Альфа Центавра поступово наближається до Сонця зі швидкістю 22 км/с і через 28 тисяч років буде всього за 3 світлових роки від нас, після чого почне віддалятися. Протягом цього процесу вона може скидати в навколишній простір велику кількість астероїдів і комет, частина яких досягає Сонячної системи.
Науковці вважають, що в хмарі Оорта — області на околицях Сонячної системи, заповненій кометами та астероїдами — може перебувати до мільйона міжзоряних об'єктів з Альфи Центавра. Проблема в тому, що ці тіла надзвичайно малі, імовірність їхнього виявлення дуже низька.
Щороку в атмосферу Землі входить безліч метеорів, і вчені підрахували, що близько 10 з них можуть мати міжзоряне походження. У міру зближення Альфи Центавра ця кількість може збільшитися в 10 разів.
Дослідники наголошують, що вивчення таких об'єктів допоможе краще зрозуміти обмін матерією між зоряними системами та дізнатися більше про еволюцію планет у нашій галактиці.