Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Астрономи за допомогою телескопа Джеймса Вебба виявили рідкісну холодну планету з аномальною орбітою
Науково-популярне медіа Space інформує: астрономи за допомогою космічного телескопа Вебба вивчили екзопланету Eps Ind Ab. Газовий гігант розташований у потрійній зоряній системі Іпсилон Індіанця на відстані 12 світлових років від Землі. Це одна з найхолодніших відомих планет за межами Сонячної системи й найхолодніша планета, яку вдалося сфотографувати телескопу Вебб. а Результати дослідження були опубліковані в журналі Nature.
Телескоп Вебба зробив пряме зображення планети Eps Ind Ab, яка обертається навколо червоного карлика і має двох супутників — коричневих карликів. Науковці назвали космічні тіла «невдалими зірками», оскільки їм не вистачило маси для запуску термоядерного синтезу.
Eps Ind Ab за масою в 6 разів перевершує Юпітер, а її температура становить 0 градусів Цельсія. Вона обертається навколо своєї зірки за приблизно 200 земних років і має дуже витягнуту орбіту. Коли планета знаходиться найближче до своєї зірки, відстань між ними у 20 разів перевищує відстань від Землі до Сонця. На найбільш віддаленій точці ця відстань збільшується до 50 разів.
Астрономи також виявили, що атмосфера Eps Ind Ab містить важкі хімічні елементи, зокрема вуглець, що утворює метан, діоксид вуглецю і монооксид вуглецю. Ці сполуки зазвичай зустрічаються на газових гігантах. Подальші дослідження мають надати більше інформації про хімічний склад і клімат цієї планети.
Раніше ми інформували, що дослідники NASA займаються вивченням нейтронних зірок за допомогою місії Neutron star Interior Composition ExploreR (NICER). Рентгенівський телескоп, встановлений на Міжнародній космічній станції, фіксує рентгенівське випромінювання, що виходить із гарячих точок на поверхні нейтронних зірок. Температура цих точок може досягати мільйонів градусів.