Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Астрономи зафіксували космічні промені з аномальною кількістю енергії
Астрономи за допомогою обсерваторії H.E.S.S. вперше виявили джерела високоенергетичних космічних електронів і позитронів поблизу Сонячної системи. Це відкриття дозволяє краще зрозуміти природу космічних променів і діяльність екстремальних об'єктів Всесвіту, таких як залишки наднових, пульсари та активні галактичні ядра, інформує SciTechDaily.
H.E.S.S., розташована у Намібії, використовує п’ять великих телескопів для виявлення слабкого випромінювання Черенкова, яке виникає під час зіткнення космічних променів із частинками атмосфери Землі. Використовуючи нові алгоритми аналізу, дослідники змогли відокремити дані про високоенергетичні електрони та позитрони від інших типів частинок. Це дозволило їм зібрати безпрецедентний набір статистичних даних у діапазоні енергій до 40 Тев (тераелектронвольтів).
Виявлено, що ці космічні частинки походять з дуже обмеженої кількості джерел у межах декількох тисяч світлових років від Сонячної системи, що є малим масштабом у порівнянні з розмірами нашої галактики. Це свідчить про існування потужних прискорювачів частинок у близькому космічному сусідстві.
Дослідження дозволяє не лише уточнити моделі виникнення космічних променів, але й встановити нові стандарти для вивчення високоенергетичних частинок. Отримані результати матимуть значний вплив на розуміння локальної космічної середовища й залишатимуться важливим орієнтиром для майбутніх досліджень.