Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Астрономи здійснили революційне відкриття елементів, необхідних для зародження життя у Всесвіті
Науковці з Массачусетського технологічного інституту (MIT) дійшли висновку, що концентрована сірчана кислота може бути найкращим середовищем для існування невідомих нам форм життя. Це відкриття може кардинально змінити наше розуміння можливостей зародження життя у Всесвіті, пише Space.
Дослідники проаналізували різні можливі середовища — від рідких форм метану й етану до аміаку, вуглекислого газу і навіть розплавлених гірських порід. Несподівано найперспективнішою виявилася концентрована сірчана кислота — речовина, яку ми на Землі вважаємо надзвичайно ворожою для життя.
За словами астробіолога MIT Януша Петковського, співавтора дослідження, опублікованого в журналі Astrobiology, навіть дуже складна органічна хімія сумісна з концентрованою сірчаною кислотою. Експерименти показали, що деякі пептиди (короткі ланцюжки амінокислот) залишаються стабільними в концентрованій сірчаній кислоті протягом місяців, а 19 з 20 амінокислот, що формують білки в людському організмі, не розчиняються в ній.
Ще цікавіше те, що ліпіди не лише витримують вплив концентрованої сірчаної кислоти, а й починають формувати крихітні заповнені рідиною мішечки, схожі на везикули — попередники клітинних мембран. Ключовим фактором у цьому процесі є відсутність води — сірчана кислота повинна бути в чистій формі, а не у водному розчині.
Згідно з фізичними моделями формування сонячних систем, сірчана кислота має бути досить поширеною на кам’янистих планетах, подібних до Венери. Це відкриття суттєво розширює наше розуміння можливостей виникнення життя у Всесвіті - десь там можуть існувати форми життя, основна хімія яких лише трохи відрізняється від нашої, але функціонує в озерах сірчаної кислоти.