Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Астрономи здійснили рідкісне відкриття однієї з наймасивніших планет Сонячної системи
Європейський космічний телескоп Gaia зробив унікальне відкриття: виявив масивну екзопланету, що в 12 разів перевищує масу Юпітера, та коричневого карлика, використовуючи новаторський метод спостереження. Про це пише Space.
Екзопланета Gaia-4b обертається навколо зірки, розташованої за 244 світлових роки від Землі. Вона стала першою планетою, виявленою місією Gaia за допомогою астрометричного методу, який фіксує найменші коливання у положенні зірки під впливом гравітації її супутника.
Повний оберт навколо своєї зірки Gaia-4b здійснює за 570 днів. Це робить її однією з найбільш масивних відомих планет, що обертаються навколо зірки малої маси. Відкриття було підтверджено наземними телескопами.
Паралельно з цим астрономи виявили коричневого карлика Gaia-5b, маса якого складає близько 21 маси Юпітера. Він обертається навколо зірки Gaia-5, що знаходиться на відстані 134 світлових роки від Землі.
Відкриття коричневого карлика є особливо цікавим для науковців, оскільки ці космічні об'єкти займають проміжне положення між планетами та зірками: вони масивніші за планети, але їхньої маси недостатньо для підтримання термоядерного синтезу.
Успіх місії Gaia відкриває нові перспективи у пошуку екзопланет та коричневих карликів, особливо навколо зірок малої маси. Такі відкриття раніше вважалися рідкісними, але нові методи спостереження змінюють наше уявлення про поширеність подібних космічних об'єктів.