Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Астрономи зробили революційне відкриття нового класу невидимих летючих галактик
Астрофізики з Університету Колорадо в Боулдері виявили новий клас масивних галактик, вкритих пилом, що отримали назву Ultra-red Flattened Objects (UFOs). Вони настільки темні, що залишалися невидимими для телескопа Hubble, однак завдяки спостереженням космічного телескопа James Webb (JWST) вчені змогли їх розгледіти.
UFO-галактики мають схожу форму та розміри з Чумацьким Шляхом, проте містять набагато більше космічного пилу, що робить їх унікальними. Дослідники зазначають, що ці галактики випромінюють в основному інфрачервоне світло, яке добре вловлює телескоп Webb, тоді як Hubble, що працює у видимому діапазоні, просто не міг їх зафіксувати.
Команда астрофізиків виявила 56 таких галактик, аналізуючи дані спостережень JWST. Виявилося, що їхні пилові структури блокують у 50 разів більше світла, ніж у звичайних галактиках, створюючи ефект, схожий на піщану бурю, яка закриває Сонце. Чому саме ці галактики настільки насичені пилом, поки що залишається загадкою.
За допомогою комп’ютерного моделювання вчені визначили, що UFO-галактики, ймовірно, мають форму дисків, схожих на нашу галактику. Це відкриття ставить під сумнів попередні уявлення про те, що всі відносно близькі до нас галактики добре вивчені.
Дослідники планують продовжити аналіз цих загадкових структур, щоб краще зрозуміти, як вони формуються та як накопичили стільки пилу. Це відкриття може змінити наші уявлення про еволюцію галактик у Всесвіті.