Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Автор «Чорного лебедя» розкритикував біткоїн через лояльну політику США до криптовалют
Філософ та автор культового твору «Чорний лебідь» Нассім Талеб заявив, що гнучка фінансово-кредитна політика Федеральної резервної системи США (ФРС) призвела до появи «пухлин» на кшталт біткоїна.
«Я вважаю, у нас було 15 років Діснейленду, який фактично зруйнував економічну структуру. ФРС промахнулася, надто сильно знизивши відсоткові ставки», — зазначив письменник.
«I think that we’ve had 15 years of Disneyland that basically has destroyed the economic structure,» says @nntaleb. «You are hurting the economy. creating tumors like #bitcoin. There was at some point such a thing as a discount rate. All these notions escape the new generation.» pic.twitter.com/gebbrcws7I
— Squawk Box (@SquawkCNBC) September 15, 2022
За словами Талеба, курс біткоїна на рівні $ 20 000 — це ознака того, що деякі речі у фінансовій політиці потрібно виправити. Філософ пояснив: криптовалюта почала процвітати саме за доби низьких відсоткових ставок. Біткоїн запустився невдовзі після того, як ФРС знизила ставки практично до нуля, щоби простимулювати економіку після світової кризи. Весь цей час ВТС існував коштом «годівниці», впритул до 2022 року — часу, коли розпочалася агресивна політика щодо підвищення відсоткових ставок з боку ФРС.
На думку Талеба, через такий підхід люди, молодші за 40 років, не розуміють, як працює економіка. Як результат — суспільству доведеться зіткнутися з наслідками. Письменник звернувся до ФРС: «Нульова процентна ставка протягом тривалого періоду часу завдає шкоди економіці. Ви створюєте бульбашки, створюєте пухлини на кшталт біткоїна».
Талеб закликав уряд США та самих американців повернутися до «нормального економічного життя». Навесні 2022 року автор бестселера «Чорний лебідь» припускав, що період кризи на ринку криптоактивів може затягнутися, а згодом стати для криптовалютного ринку «льодовиковим періодом». Тоді ж Талеб озвучив тезу про можливий крах невзаємозамінних токенів (NFT). Він заявив, що підвищення процентної ставки внаслідок посилення Федеральною резервною системою США своєї фіскальної та кредитної політики спричинить крах всього NFT-сектору. «Щоб речі, які не мають сенсу, дійсно перестали мати сенс, потрібна лише підвищена відсоткова ставка», — упевнений Талеб.