Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Binace звинуватили у фінансуванні терористів ХАМАСу
Сім'ї загиблих під час терактів ХАМАС у жовтні минулого року подали позов проти найбільшої криптовалютної біржі Binance за ймовірне сприяння тероризму. Позов, поданий до федерального суду на Манхеттені, знаменує собою поворотний момент в історії права.
31 січня постраждалі від дій терористичного угруповання ХАМАС подали колективну скаргу проти Binance до окружного суду Нью-Йорка. Позивачі стверджують, що майданчик надав «істотну допомогу» терористам і тепер має відшкодувати збитки. Про це пише Bloomberg. Одна з позивачів — Джудіт Ранан, яка пережила жахливий досвід перебування в заручниках у ХАМАСу в Газі.
У судовому позові йдеться про те, що Binance допомагала та сприяла іноземним терористичним організаціям та надавала їм матеріальну підтримку, дозволяючи проводити операції на своїй платформі. «Біржа Binance обробляла численні транзакції, пов’язані з ХАМАС і палестинськими терористичними групами, у період з 2017 по середину 2023 року, надаючи таємний інструмент фінансування, який платформа навмисно приховувала від американських регуляторних органів», — заявили потерпілі.
Позивачі також пригадали листопадову угоду криптобіржі з американськими регуляторами. Тоді майданчик визнав себе винним у порушенні законів про санкції та боротьбу з відмиванням грошей і погодився виплатити штраф у розмірі $ 4.3 млрд. Недотримання правил дозволило таким угрупованням, як ХАМАС, оминати банківські правила США.
«Міністерство юстиції (DOJ) та американські регуляторні органи розкрили, що протягом багатьох років Binance […] свідомо дозволяла незаконним суб'єктам, включаючи ХАМАС та інші терористичні угруповання, обходити американські закони та нормативні обмеження, пов’язані з фінансуванням тероризму», — йдеться у скарзі.
Нагадаємо — після вторгнення ХАМАСу до Ізраїлю на запит ізраїльських правоохоронців Binance заморозила адреси, пов’язані з терористами. Поліція постраждалої країни вимагала, щоб майданчик заблокував близько 100 акаунтів і передала інформацію про 200 рахунків.
Емітент найпопулярнішого на ринку стейблкоїна USDT — Tether — також допоміг владі Ізраїлю. У жовтні компанія заморозила кілька десятків адрес, на рахунках яких сумарно зберігалося понад $ 800 000.