Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Binance опублікували спростування співпраці з ФСБ
Біржа активно відреагувала на вчорашню інформацію Reuters про співпрацю з російською владою, і зокрема з ФСБ. Крім email-листування були опубліковані і інші докази. Загальна ж позиція компанії зводиться до наступного (нижче вільні цитати тез):
- Припущення про те, що Binance передала будь-які дані користувачів, включаючи Олексія Навального, підконтрольним ФСБ Росії органам та російським регуляторам, є хибними.
- До війни діяльність Binance у Росії нічим не відрізнялася від діяльності будь-якої іншої міжнародної організації — від банків до бургерних.
- Як і будь-яка інша блокчейн-компанія, яка працює в Росії, до війни з Україною Binance активно наполягала на тому, щоб Росія розробила ефективну нормативно-правову базу для криптовалюти — зусилля, які ми робимо на кожному ринку, на якому працюємо.
- Щойно почалася війна, ми перестали працювати у Росії. Натомість ми агресивно ввели санкції проти Росії. На сьогоднішній день Binance — єдина криптобіржа у світі, яка застосовує останній пакет заходів проти російських власників рахунків.
- Ми також пожертвували чимало часу та понад 10 мільйонів доларів США на гуманітарні зусилля, щоб допомогти українцям, що гостро потребують допомоги. Цей крок був визнаний та оцінений особисто під час Zoom-дзвінка з CZ Михайлом Федоровим, міністром цифрової трансформації України.
- Що стосується конкретного питання про нерозголошення даних, то сьогодні будь-який уряд або правоохоронні органи у світі можуть запросити дані користувача у Binance, якщо вони супроводжуються відповідними юридичними обгрунтовуваннями. Росія нічим не відрізняється. Виконання зобов’язань щодо розкриття інформації перед владою у кожній юрисдикції є важливою частиною становлення регульованого бізнесу, і Binance виконує свої юридичні зобов’язання.
- Binance залишає за собою право відхиляти запити правоохоронних органів, якщо вони не мають під собою юридичного підгрунту; це стосується всіх юрисдикцій, включаючи Росію.
Binance не укладала будь-яких угод з урядом Росії, які відрізнялися б від будь-якої іншої юрисдикції — ці зобов’язання є звичайними, і, наприклад, будь-який традиційний банк підпорядковуватиметься тим самим вимогам. - Binance не прагнула активно допомагати російській державі у спробах провести розслідування щодо Олексія Навального; навпаки, у справі звинувачення щодо Навального зазначалося, що жодні пожертвування, які були предметом розслідування, не були пов’язані з цифровими валютами.
Перечитавши публікацію Binance склалося враження (ми не стверджуємо цього), що частина інформації вразила б українського користувача, проте стверджувати щось з урахуванням досить дипломатичних відповідей неможливо. Наприклад той факт, що біржа заперечує 80% частку конвертації криптовалют в рубль, називаючи цю цифру неточною, але разом з тим визнаючи, що вони лідери ринку, а тому і лідери в подібній конвертації. Не точно — це наскільки? Цифра може бути і 79%, і 81%?
Найближчим часом ми випустимо повноцінний аналіз всього матеріалу, а поки тим, хто легко читає англомовний текст, рекомендуємо ознайомитися з оригіналом.