Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Біткоїн прирівняли до нафти через згубний вплив майнінгу на екологію
Біткоїн діє радше як «цифрова нафта», ніж як «цифрове золото», якщо розглядати його вплив на клімат. Про це йдеться у статті дослідників економічного факультету Університету Нью-Мексико. За даними вчених, у період з 2016 по 2021 рік на кожен долар ринкової вартості біткоїна припадало в середньому $ 0,35 глобальних «кліматичних збитків».
«За цією шкалою майнінг біткоїна знаходиться в діапазоні між виробництвом яловичини та сирою нафтою, що спалюється як бензин», — заявили автори дослідження.
Вчені зробили висновок, що видобуток першої криптовалюти має надто багато «червоних прапорів», щоб вважати біткоїн економічно стабільним активом. Науковці вважають, що перехід мережі на алгоритм консенсусу Proof-of-Stake (PoS) не зміг би кардинально змінити ситуацію.
За даними CCAF (Кембридзького центру альтернативних фінансів), майнінг біткоїна нині споживає 94 ТВт-год енергії на рік. Для порівняння, щорічні витрати всіх холодильників у США становлять 104 ТВт-год. При цьому частка «зелених» джерел енергії у майнінгу становить 37,6%. У CCAF підрахували, що з моменту створення мережі біткоїна і до 21 вересня 2022 року майнери першої криптовалюти виробили 199,65 мільйона тонн еквівалента вуглекислого газу. Річний показник становить 48,35 мільйона тонн CO₂.
Раніше ми інформували вас про дослідження ресурсів, які використовуються для майнінгу біткоїна. Згідно з висновками науковців, найефективнішими та найпопулярнішими джерелами енергії виявилися ядерна та газова промисловість. Станом на січень 2022 року вугілля та природний газ склали 62% від загальної кількості енергії, яку використали для майнінгу флагманської криптовалюти. У той час застосування гідроенергетики склало лише 15%.
Додамо, що Всесвітній глобальний економічний форум створив Коаліцію зі сталого розвитку криптовалют. Організація повинна оцінити ролі цифрових активів та блокчейну у боротьбі зі зміною клімату. До коаліції Crypto Sustainability Coalition увійшли 30 компаній, освітніх груп та інших представників галузі - у їх числі криптовалютні проекти Solana, Avalanche, Circle, NEAR Foundation, Ripple та Stellar Development Foundation.