Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Бразильські розробники презентували бойовий дрон-камікадзе, який відповідає всім світовим військовим стандартам
На авіасалоні в Дубаї бразильська компанія Mac Jee вперше представила абсолютну новинку — бойовий дрон-камікадзе Anshar. Як заявляють розробники, БПЛА відповідає всім вимогам сучасних військових доктрин, посилюючи пропозицію продукції військового спрямування для країн-союзників.
Anshar розвиває швидкість 170 м/с або ж 612 км/год, мінімальна висота польоту над рівнем моря становить 10 метрів, а максимальна — 8 000 метрів. Дальність польоту БПЛА — 100 км, а час автономної роботи — 1 год. Максимальна злітна вага Anshar становить 160 кг, корисне навантаження — 20 кг, а вага палива — 46 кг.
«Anshar був розроблений для польотів на великій висоті й високій швидкості, з відмінною маневровістю і можливістю інтеграції широкого спектра корисних навантажень», — розповідає Саймон Жанно, президент і засновник групи Mac Jee. — «Ми використали наші знання і ресурси для розробки рішення з низькими експлуатаційними витратами, зі спрощеним процесом виробництва й обслуговування, щоб гарантувати ВПС союзних країн умови для виконання свого обов’язку з найкращими результатами».
Зазначається, що продукт знаходиться на стадії розробки, збірку БПЛА проводитимуть на заводах Mac Jee у Бразилії. Компанія прагне розробляти нові рішення для військових і з часом інтегрувати у свої дрони штучний інтелект. «Це природний крок, ми ніколи не зупинимося на інноваціях, завжди дотримуючись наших високих етичних принципів», — запевнив Жанно.
Щодо українського штучного інтелекту, нещодавно у мережі з’явилась інформація про роботу російських програмістів над «новим інтерфейсом» Griselda. Таким чином терористи сподіваються під'єднати Griselda до центральної розвідувальної системи Delta, яка дозволяє командуванню відстежувати переміщення зс рф в Україні.
Розробники запевнили, що Griselda забезпечує надійне зберігання зібраних розвідданих. За їх словами, жодної інформації про позиції ЗСУ у системі «не було і не буде». На початку своєї діяльності команда «Гризельди» складалась з 5 людей. Наразі над проектом працюють сотні фахівців: програмісти, військові експерти, вчені, волонтери, соціологи та військовослужбовці.