Підписуйтеся на наш телеграм канал!


Для Pfizer розробили штучний інтелект, який може виявляти COVID-19
Фармацевтична корпорація Pfizer придбала австралійський стартап ResApp. Команда розробила алгоритм штучного інтелекту, що здатний виявити коронавірус людини по кашлю. Розробка коштувала 115 мільйонів доларів.
Global pharma company @pfizer has acquired @UQ_News #UniQuest #startup @resapphealth.
The @UQ_EAIT phone technology can identify respiratory diseases from coughs.
Read via UQ News: https://t.co/VPGppNLacK & UniQuest:https://t.co/uFKHEwxlTn pic.twitter.com/VEGOZJvdO2
— UniQuest (@UniQuestUQ) September 26, 2022
Близько десяти років компанія розробляла технологію, що діагностує респіраторні захворювання у різних вікових груп. Однак у 2020 році стартап перейшов на новий рівень розпізнавання, і зараз виявляє штам COVID-19 та його мутації. За даними розробників, точність виявлення захворювання за допомогою алгоритму сягає 92%.
Представник Pfizer заявив, що попередні результати тестування програми подають надію, а угода з ResApp розширює присутність компанії у сфері цифрової охорони здоров’я. «Ми вважаємо, що інструмент скринінгу COVID-19 — наступний крок, який потенційно може надати споживачам нові рішення, спрямовані на боротьбу з хворобою», — заявили у компанії.
Команда стартапу ResApp сподівається, що придбання Pfizer допоможе технології розвиватися та широко застосовуватись у віддалених частинах світу, де якісна медицина та належне лікування від ковіду досі рідкість. За словами розробниці алгоритму Уданти Абейратне, доступність скринінгу була початковим задумом проекту.
«З самого початку я мала бачення розробки масштабованих і дешевих технологій для діагностики легеневих захворювань у всьому світі. Сподіваюся, що вони зможуть виявляти смертельні захворювання у віддалених районах Африки та Азії, які не мають доступу до сучасних лікарень», — заявила Абейратне.
Раніше ми інформували про американський стартап, який завдяки штучному інтелекту дозволяє людям спілкуватися з померлими родичами. У StoryFile розробили «голографічне розмовне відео». Алгоритм генерує цифровий клон людини, використовуючи 20 синхронізованих камер, щоб записати відповіді на низку запитань. Потім відео з них монтують, враховуючи ракурси, міміку, вербальну та невербальну лексику людини, яка розповідає свою життєву історію.